Zadzwoń do nas: +48500100160  |  +48504066608

Jak przygotować meble do przeprowadzki?

Przeprowadzka z dotychczasowego miejsca na inne miejsce, to nie tylko przeniesienie całego posiadanego dobytku, ale również pozbycie się rzeczy zbędnych, utylizacja niepotrzebnych lub oddanie ich na cele charytatywne.

2 minuty czytania
Jak przygotować meble do przeprowadzki?
Jak przygotować meble do przeprowadzki?

Przeprowadzka z dotychczasowego miejsca na inne miejsce, to nie tylko przeniesienie całego posiadanego dobytku, ale również pozbycie się rzeczy zbędnych, utylizacja niepotrzebnych lub oddanie ich na cele charytatywne. Pozbycie się części mebli lub innych przedmiotów użytkowych, pozwoli na zakup nowych sprzętów lub całkowitą zmianę wystroju mieszkania.

Firma przeprowadzkowa

W każdym mieście znajdziemy oferty firm transportowo-przeprowadzkowych, które trudnią się przewozem mebli, ubrań, majątku firmy czy materiałów pochodzących z rozbiórki. Każdy ładunek, który jest przewidziany do transportu, musi być wcześniej uzgodniony, omówiony i dobrze zapakowany.

Firmy przeprowadzkowe to dość specyficzna branża – przed wyborem właściwej należy zasięgnąć opinii na temat rzetelności, terminowości, jakości wykonanej przez załogę pracy, a także stosunku ceny do usługi. Opinie są bardzo ważnym elementem ewentualnych negocjacji terminu i ceny, a przede wszystkim, szkicują profil zakresu i jakości usług firmy. Istotną sprawą jest również postawa pracowników zajmujących się transportem – tu liczy się uprzejmość, kompetencje, dokładność, uczciwość i profesjonalizm – cechy, które wzbudzą w kliencie pozytywne emocje i zaufanie; przewożone meble często są dorobkiem życia, a ich posiadanie, nieraz ma wysoką wartość sentymentalną, a nie tylko finansową.

Pakowanie i przewóz mienia

Większość firm przeprowadzkowych zajmuje się tylko przewozem przygotowanego już ładunku, z ewentualnym wyniesieniem go ze starego lokalu i wniesieniem do nowego; niektóre firmy mają w swojej działalności rozszerzony zakres usług o pakowanie i zabezpieczenie całego mienia. Za tę usługę pobiera się dodatkową opłatę, której wysokość ustalana jest przez właściciela firmy.

Jednak nie każdy może chcieć włączać w pakowanie mebli i innych przedmiotów osoby trzecie – w takim wypadku, klient musi sam przygotować mienie do transportu.

Najważniejszą sprawą jest zabezpieczenie wszystkich drzwi w meblachnależy wyciągnąć wszystkie półki, szyby i szklane drzwi – ta czynność pozwoli na uniknięcie stłuczenia elementu szklanego, który może być trudny do zastąpienia. Wszystkie szuflady należy wyjąć i zabezpieczyć osobno. Duże, prostokątne lub kwadratowe stoły lepiej przewozić – jeżeli to oczywiście możliwe – rozkręcone, a jeżeli nie, należy zabezpieczyć ich rogi specjalnymi nasadkami, które ochronią je przed przypadkowym ułamaniem. Meble tapicerowane trzeba zabezpieczyć grubą folią i obwiązać najlepiej mocnym sznurkiem, albo okleić taśmą samoprzylepną.

Unieruchomienie mebli na czas transportu

Meble w ten sposób przygotowane do transportu zostaną uchronione przed porysowaniem lub innymi uszkodzeniami w czasie znoszenia i wynoszenia z lokalu; o zabezpieczenie ich podczas transportu powinna zadbać firma przeprowadzkowa i na czas przejazdu unieruchomić meble specjalnymi pasami transportowymi lub odpowiednim ich ustawieniem.


Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe